سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی

مهاجرت به کانادا

نکات مهم مهاجرت به کانادا

اگر تصمیم بر مهاجرت به کانادا را دارید پیشنهاد می کنیم به نکات زیر توجه لازم و کافی نموده تا روند انجام اقدامات اولیه لازم برای مهاجرت شما ، روان تر و با سرعت بیشتری انجام گیرد . پس این نکات هرچند کوچک و جزئی را جدی بگیرید :
1. در زمان تکمیل فرم‌های مربوط به مهاجرت ، اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد و مدارک لازم مثل شناسنامه و کارت ملی ، سند ازدواج ، گواهی پایان خدمت ، پاسپورت ، مدارک تحصیلی ، سوابق کاری ، و ... را همراهتان باشد که همان لحظه فرم ها را بدون مشکل پرکنید و اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک خواسته شده را بدون هیچ کم و کاستی ارسال کنید .

از آنجا که اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ، مدارک غیر از زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشد را نمی‌پذیرد ، بسیار اهمیت دارد که تمامی مدارک فارسی را با مراجعه به یک  دارالترجمه رسمی به انگلیسی ترجمه کنید . توصیه می‌شود حداقل 2 نسخه از ترجمه هر مدرک را داشته باشید و همیشه یک کپی از پرونده‌ای که ارسال کرده اید را در اختیار داشته باشید ، زیرا فرایند کسب اقامت دائم کانادا معمولا زمان زیادی می برد و شما همیشه باید به خاطر داشته باشید که چه اطلاعاتی را ارسال کرده اید و چه تغییراتی در پرونده شما اتفاق افتاده است تا در هنگام ارسال اطلاعات تکمیلی یا در زمان مصاحبه احتمالی به تناقض گویی دچار نشوید.
2.    بعد از اقدام به مهاجرت و ارسال فرم‌های تقاضا ، اگر ارسال اطلاعات یا مدارک دیگری را از شما در خواست کردند ، موارد درخواستی را در اسرع وقت تهیه کرده و نسبت به فرستادن آن اقدام نمایید . مسئولان بررسی کننده پرونده ، از شما انتظار دارند که مدارک و اطلاعات درخواستی را هرچه سریعتر در اختیارشان قرار دهید و ممکن است پرونده را تنها در بازه زمانی مشخصی در جریان نگه دارند و هر گونه سهل انگاری از سوی شما در این زمینه می‌تواند روند بررسی پرونده را به تاخیر بندازد . در نتیجه صبور باشید و هرآنچه را که درخواست می‌شود به سرعت آماده و ارسال کنید.
3.    کوچکترین تغییر در وضعیت و شرایط زندگی خود مثل (تغییر آدرس محل کار یا سکونت ، ازدواج یا طلاق ، تولد نوزادی جدید در خانواده ، و...) را در اسرع وقت به اطلاع دفتر ویزا برسانید . در ارائه اطلاعات دقت کافی کنید و به هیچ وجه دروغ نگویید یا اطلاعات متناقض ارائه نکنید.
4.    همیشه به شیوه ای برنامه ریزی شده مهاجرت به کانادا و روشمند عمل کنید و سعی کنید گام‌های خود را مطابق فرایندی که تعریف شده است بردارید و مرحله به مرحله پیش بروید . هیچ وقت تلاش نکنید که اطلاعات  یا مدارک اضافه‌ای که درخواست نشده است را ارائه کنید.
5.    در طول مدت زمانی که منتظر بررسی پرونده خود هستید ، از زمان حداکثر استفاده را بکنید و روی نقاط ضعف خود از جمله تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی و یا در صورتی که  به ایالتی فرانسه زبان مهاجرت می‌کنید ، روی مهارت زبان فرانسه کار کنید . تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ، مهمترین ابزار برای بنای یک زندگی موفق در کانادا می باشد.
5.    و در نهایت ، از همه مهتر این موضوع می باشد که در تمام مراحل ، رویکردی مثبت داشته باشید و با اعتماد به نفس گام بردارید.